مرکز رشد بهنود فارمد البرز به عنوان اولین مرکز رشد خصوصی کشور با هدف کاهش موانع و هزینه­ های تولید و در جهت پشتیبانی و کاستن عوامل بازدارنده واحد های فن آور نوپا و حمایت از شرکت های دانش بنیان، در زمینه تولید داروهای بیولوژیک در سال 96 افتتاح گردید تا ضمن کمک به تولید محصول ، عامل مهمی در ارتباط صنعت با دانشگاه باشد.
این مرکز همواره کوشیده است تا بهترین امکانات و کیفیت را برای حضور شرکت های دانش ­بنیان فراهم نماید و توانسته با پشتیبانی های لازم و ارائه خدمات با کیفیت نقش موثری در پا گرفتن و بالندگی و در نهایت افزایش ضریب موفقیت این واحد ها داشته باشد.
شرکت های مستقر می توانند از ظرفیت 3000 متر فضای تمیز(Clean Room)، آبساز دارویی با ظرفیت تولید روزانه9000 کیلوگرم بخار تمیز ، 48000 لیتر آب تمیز(pw)  و16000 لیتر آب قابل تزریق (WFI) و تاسیسات مجهز به پشتیبانی از سایت های دارویی شامل بخار صنعتی با ظرفیت6 تن برساعت، چیلرهای تراکمی با ظرفیت 1100 تن هیبرید، تعداد21  دستگاه هواساز هایژنیک و20 دستگاه اگزاست فن هایژنیک، کمپرسور هوای فشرده  oil free به توان 18 kwو  55 kw، آب خنک و همچنین پست برق 1200 کیلوواتی با پشتیبانی برق اضطراری 1500 کیلوواتی بهره­ مند گردند.
آزمایشگاه این مرکز نیز بیش از 100 تست شامل آزمون های میکروبی، فیزیکوشیمیایی، HPLC، بیوشیمی و سنجش فعالیت بیولوژیک بر اساس تست های حیوانی و سلولی انجام می پذیرد. که بر اساس آخرین ورژن فارماکوپه اروپا و آمریکا و همچنین سازمان غذا و داروی ایران می باشد.
بالا